Ангела Меркел

  во

  Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ги пофали учениците и студентите кои протестираат против климатските промени. – Силно ги поддржувам учениците кои ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Минитерот за надворешни работи на Германија Хајко Мас, стигна во Берлин во петок доцна навечер, 20 часа подоцна од предвиденото поради тоа што авионот кој ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Maкедонскиот екс премиер Никола Груевски, кој избега од државата во Унгарија, во интервју за италијанската национална телевизија РАИ изјави дека пред да избега ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Скопје, 1. март 2019 (ИНПРЕС) – Пред да замине од државата, екс-премиерот Никола Груевски со писмо барал пензиониран судија да дојде во Македонија за да ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Германскиот шеф на дипломатијата, Хајко Мас, остана блокиран на Мали поради дефект на службениот авион. Овој дефект се додава на долгата листа технички ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Германскиот шеф на дипломатијата, Хеико Маас, остана блокиран во Мали поради дефект на службениот авион. Овој дефект се додава на долгата листа технички ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пред да реши да избега, осудениот експремиер Никола Груевски со писмо барал пензиониран судија да дојде во Македонија за да разговара за предметот за кој е ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во интервју за италијанската национална телевизија RAI, бившиот премиер на Македонија и актуелен азилант и бегалец пред правдата, изјави дека побарал азил во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пред да реши да избега, осудениот експремиер Никола Груевски со писмо барал пензиониран судија да дојде во Македонија за да разговара за предметот за кој е ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Германскиот шеф на дипломатијата, Хеико Мас, остана блокиран во Мали поради дефект на службениот авион. Овој дефект се додава на долгата листа технички ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Администрацијата на Трамп не само што има антипатии кон ЕУ, туку и сака да ја уништи Унијата. Вака почнува статијата на "Guardian" за опасноста која на ЕУ и се ...
  сите 31 | | | веќе видена