Ангела Меркел

  во

  Анегрет Крамп-Каренбауер, која важи за штитеничка и наследничка на Ангела Меркел, е именувана за нов министер за одбрана на Германија. Таа ја презеде оваа ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Вакцинирањето против мали сипаници ќе стане задолжително за децата и вработените во германските детски градинки и училишта од март следната година, одлучи ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вакцинирањето против мали сипаници ќе стане задолжително за децата и вработените во германските детски градинки и училишта од март следната година, одлучи ...
  сите 23 | | | веќе видена

  ЕВРОПАГерманија воведува задолжителна вакцинација против мали сипаници за училишните децаОбјавено пред 7 минути – 17 јули, 2019Од Макфакс Вакцинирањето против ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вакцинирањето против мали сипаници ќе стане задолжително за децата и вработените во германските детски градинки и училишта од март следната година, одлучи ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вакцинирањето против мали сипаници ќе стане задолжително за децата и вработените во германските детски градинки и училишта од март в година, одлучи денеска ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со тесно мнозинство, европратениците синоќа избраа да ја следат волјата на земјите-членки со назначување на Урсула фон дер Лејен да претседава со Европската ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Ангела Меркел е една од најмоќните жени на денешницата. Обожава фудбал и наука, но има и паничен страв од кучуња. Својот приватен живот го држи во тајност. Ова ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Британскиот министер за процесот за напуштањето на Обединетото Кралство на Европската унија, Стивен Баркли открил во средата дека на главниот европски ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, на крајот на оваа недела ќе го надмине Давид Бен-Гурион и ќе стане претседател на владата на Израел кој најдолго ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, на крајот на оваа недела ќе го надмине Давид Бен-Гурион и ќе стане претседател на владата на Израел кој најдолго ...
  сите 19 | | | веќе видена