Ангела Меркел

  во

  Германската канцеларка, Ангела Меркел, изрази загриженост поради расправата во врска со промената на границата помеѓу Косово и Србија. Канцеларката ја навела ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Ангела Меркел пред два дена објави дека ја напушта челната позиција на ЦДУ и дека повеќе нема да се кандидира за германски канцелар. Најмоќната политичарка во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Германската канцеларка, Ангела Меркел, го посети полскиот главен град Варшава откако полски официјални лица повикаа Германија да плати стотици милијарди долари ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Речиси половина век, откако почна да работи во Белата куќа како соработничка на претседателот Линдон Џонсон, Дорис Кернс Гудвин е исклучително барана од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Германија ќе поддржи продолжување на санкции од Европската унија кон Русија поради нивната поддршка на силите ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Германија ќе поддржи продолжување на санкции од Европската унија кон Русија поради нивната поддршка на силите ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Најважниот фудбалски двобој во историјата на Јужна Америка беше закажан за седми и 28-ми ноември, Бока јуниорс и Ривер плате ќе се борат за титулата најдобар ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Германскиот конзервативец Фридрих Мерц ја најави својата кандидатура за лидер на Христијанската демократска унија (ХДУ) откако Ангела Меркел реши да даде отказ ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Нејзината миграциска политика не беше прифатлива за сите, исто како и политиката на штедење, критикувана од економски кризните земји. Повлекувањето на Меркел ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на руската федерација Сергеј Лавров вели дека САД, но и Џес Бејли директно влијаеле врз пратениците при гласањето за потребата ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Скока минималецот во Германија. Согласно најновата одлука донесена од германската влада денеска, од следната година, поточно од 1 јануари 19,9 евра ќе биде ...
  сите 38 | | | веќе видена