„Полицијата не го најде Груевски дома“, „Како течеше акцијата на Алфите за приведување на Груевски“, „Груевски се крие во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ или избегал ...
сите 6 | | | веќе видена

Општина Центар ги урна бараки кои се наоѓаат кај паркингот спроти хотелот „Холидеј ин“. Бараките се урнати оти земјиштето на кое се наоѓаат е приватна ...
сите 12 | | | веќе видена

Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“ која се бореше за поголеми права на затворениците, како и за законот за ...
сите 5 | | | веќе видена

Денеска одбележуваме 75 години од убиството на Вита Поп Јорданова една од најистакнатите дејци и борци на Народно ослободителната борба на македонскиот народ. ...
сите 5 | | | веќе видена

Во јавноста се појави веста дека Советниците на Советот на град Скопје наскоро ќе гласаат за применување на две катни гаражи во центарот на градот а граѓаните ...
сите 6 | | | веќе видена

Експерти од Хрватска и Романија од денеска во Пробиштип им помагаат на македонските колеги, како да го поминат периодот и што се треба да реализираат за ...
сите 3 | | | веќе видена

Компaнијата „СЕКЕ“ ДООЕЛ Прилеп ги демантира сите тврдења за каква било поврзаност на компанијата со рускиот бизнисмен Иван Савидис, како и наводите за ...
сите 9 | | | веќе видена

Пратеничката Дафина Стојаноска од говорницата на комисиската расправа за амандманите за промена на Уставот рече дека сега е јасно дека преспанската спогодба не ...
сите 8 | | | веќе видена

Ротаракт Клуб Скопје организира дискусија на тема: „Селектирање и рециклирање. Кој, како, колку придонесува за редуцирање на отпадот во Република Македонија“, ...
сите 5 | | | веќе видена

Близу 40 илјади пријави за легализирање на бесправно изградени објекти поднеле граѓаните од 11 општини во Источно планскиот регион, што значи дека скоро во ...
сите 6 | | | веќе видена

Со собири на граѓаните од урбаните заедници од Струмица вечерва започнуваат средбите со граѓаните на градоначалникот Коста Јаневски за креирање на буџетот на ...
сите 5 | | | веќе видена

По скандалот што вчера излезе во јавноста за претепаната медицинска сестра од страна на менаџерот во „Козле“, започна по социјални мрежи да следат бурни ...
сите 7 | | | веќе видена

Непристоен е новиот предлог цинкара да се гради кај „Фени”, реагира еколошкото друштво „Тисовец” од кавадаречкото село Возарци. Претседателот Сашко Данов, ...
сите 11 | | | веќе видена

Валентина Ангеловска Разликите во храната на мултинационалните комании кои за различни пазари произведуваат различни производи по состав, се главна причина за ...
сите 4 | | | веќе видена

next