Текстилниот кластер денеска ја поздрави мерката за замзрнување на придонесите за текстилните и кожарските работници, а за сметка на тоа да им ги зголемат ...
сите 15 | | | прочитана: 585 | веќе видена

Прилепска Витаминка го изложува целокупниот свој производствен асортиман на најголемата специјализирана саемска манифестација за прехранбена индустрија ...
сите 18 | | | прочитана: 532 | веќе видена

Италијанскиот регулатор за заштита на конкуренцијата отвори истрага против ирската нискобуџетна авиокомпанија „Рајанер“ поради одлуката да им го наплаќа ...
сите 10 | | | прочитана: 453 | веќе видена

Македонски стартап компании ќе може да ги претстават своите идеи пред германсаката индустрија. Своите идеи во Скопје ќе ги презентираат пред главниот ...
сите 19 | | | прочитана: 411 | веќе видена

Форум на тема „Како да се подобри бизнис опкружувањето во Македонија – општествени и економски промени“ ќе се одржи денеска во Битола. Ќе се дискутира на теми ...
сите 17 | | | прочитана: 370 | веќе видена

Следен пат кога нешто ве мрзи направете го ова. Сигурно ви се случило да прелистате сто слики на Инстаграм наместо да направите нешто корисно. Има лек и за ...
сите 3 | | | прочитана: 350 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска учествуваше на трибината „Перспективите на македонската економија од членството во ЕУ И ...
сите 30 | | | прочитана: 337 | веќе видена

Македонските граѓани ќе добијат пониски камати за кредитите, а повисоки камати за штедните влогови, дури по влезот на земјава во Европската Унија – ветуваат ...
сите 3 | | | прочитана: 308 | веќе видена

Градежната компанија „Бортас“ започнува нов проект за поддршка на сите микро, мали и средни претпријатија што се во потрага по сопствен деловен простор. ...
сите 11 | | | прочитана: 297 | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, и министерот задолжен за Европа и Америка во британското Министерство за надворешни работи и Комонвелтот, сер ...
сите 12 | | | прочитана: 169 | веќе видена

И без никакви интервенции и мерки, граѓаните во Македонија ги менуваат потрошувачките навики и свеста за загадувањето и на помалку од месец дена пред почетокот ...
сите 6 | | | веќе видена

По тренбдот на останатите јавни органи, претпријатија и други установи, и дирекцијата на „Македонска пошта“ е на пат да биде служена со евтино кафе, чај и сок ...
сите 3 | | | веќе видена

next