„Ooho“ е одржлива замена за пластичните шишиња и чаши, направена со користење на натриум алганит смеса, земени од темни алги и калциум хлорид. Овие балони ги ...
| | веќе видена

Се чини дека сите луѓе се стремат кон богат и стабилен живот. Некои веќе успеале да стигнат до одредени височини, па дури и да имаат многу пари со кои купуваат ...
| | веќе видена

Следен пат кога нешто ве мрзи направете го ова. Сигурно ви се случило да прелистате сто слики на Инстаграм наместо да направите нешто корисно. Има лек и за ...
сите 2 | | | веќе видена

Европските технолошки индустрии продолжуваат да растат со феноменално темпо: 5,0% во 2017-та година, според последните податоци на економистите од трговска ...
сите 5 | | | веќе видена

Екраните на мобилните телефони, таблетите, компијутерите, лошото осветлување, греењето и климата – сите овие фактори можат да предизвикаат зголемен замор на ...
| | веќе видена

Немањето работници ја загрозува Хрватска и економскиот раст. Ова е закана за опстанокот на компаниите. Постои песимизам дека нема да се зголемат платите, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во вчерашната емисија Клик Плус на ТВ 21 гостуваше поранешниот министер за финансии, универзитетски професор и член на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ Трајко ...
сите 2 | | | веќе видена

Ориентираната кон извоз швајцарска економија може да го објави најсилниот годишен раст од 2010-та година и покрај растечките глобални ризици, како ескалацијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Главниот и одговорен уредник на весникот на албански јазик „Лајм“, Исен Салиу во емисијата „Отворено студио“ на телевизија Шења, рече дека ако референдумот ...
сите 2 | | | веќе видена

Архитектот, дизајнерот и футуристот – Жак Фреско почина годинава на 18 мај на свои 101 година. Многумина го сметаа за своја инспирација поради неговите ...
| | веќе видена

next