Здружението ЗМАИ со поддршка од НДИ и НЕД ќе го следи финансирањето на политичките партии во текот на изборните процеси


Време зa читање: 2 минути Тимот на ЗМАИ ќе работи на следење на финансирањето на политичките партии пред,за време и по завршувањето на изборните кампањи во ...
| | веќе видена | слични

Само за оваа година, според бројките од Буџетот е планирано да се задолжиме со речиси 1,3 милијарди евра. Притоа, планирано е околу 650 милиони да се обезбедат ...
| | веќе видена | слични

Во земјава се регистрирани 159 јавни претпријатија кои се формирани од различни нивоа на власт, Собранието, Владата, општините и Град Скопје. Најголем дел или ...
| | веќе видена | слични

Светската економија е во состојба на постојано високи каматни стапки што се значително повисоки од тие во постглобалниот период на финансиска криза со ...
| | веќе видена | слични

Во земјава се регистрирани 159 јавни претпријатија кои се формирани од различни нивоа на власт, Собранието, Владата, Општините и Град Скопје. Најголем дел или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не беше прејако од оваа перспектива за сѐ што пишував, алармирав и нудев решенија во континуитет низ годините (ова до експертите кои од сега натаму ќе почнат ...
| | веќе видена | слични

Се остваруваат сите предвидувања на финансискиот експерт и екс вицегувернерка на народната банка на Македонија Маја Кадиевска Војновиќ за состојбите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот долг е како бунар без дно, вели во интервју за Курир дополнителната заменик-министерка за финансии, Елена Петрова. -Македонија има катастрофално ниска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иран остана без претседател. По бројните контроверзни информации, доцна синоќа беше потврдено дека Ебрахим Раиси загинал во хеликоптерска несреќа. Иранската ...
сите 309 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 497 | | | веќе видена

Македонската ознака во моменталните околности станува моќно средство на економската дипломатија. Навистина ми е жал кога слушам врвни грчки производители на ...
сите 450 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја нарече „скандалозна“ одлуката на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС) Карим Кан да побара налог за ...
сите 317 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здружението ЗМАИ со поддршка од НДИ и НЕД ќе го следи финансирањето на политичките партии во текот на изборните процеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: