Архива на вести за 11 Јули 2019

На 20-ти јули 1969-та година американската вселенска агенција „НАСА“ успешно ја заврши својата мисија „Аполо 11“, а Нил Армстронг стана првиот човек кој стапна ...
сите 32 | | | веќе видена

Амбасадорите на земјите членки на ЕУ вчера дадоа зелено светло за формирање на хоризонтална работна група за борба против хибридните закани, со посебен фокус ...
сите 7 | | | веќе видена

Нова современа фабрика за производство на композитни производи наменети за армијата и полицијата во делот на балистичката заштита и безбедност – АТС Груп е ...
сите 31 | | | веќе видена

Фановите на серијата „Чудни работи“ (Stranger Things) сигурно се сеќаваат на првата епизода во која Дастин, актерот Гејтен Матарацо, се обидува да им објаснвуа ...
сите 7 | | | веќе видена

Гробовите на двете германски принцези од 19-тиот век кои денес биле отворени се потполно празни, со што е изгубена и последната надеж дека ќе бидат пронајдени ...
сите 4 | | | веќе видена

Бизнисот бара од владата да го одложи оданочувањето на капиталните добивки кое треба да стартува од наредната година. Алармираат дека тоа ќе се одрази на ...
сите 7 | | | веќе видена