Архива на вести за 11 Јули 2019

Со новите измени на Законот ќе се зголеми обемот на компании кои можат да аплицираат за државна помош, се олеснуваат критериумите за аплицирање и се врши ...
сите 29 | | | веќе видена

До овој момент нема информации за настрадани државјани на Северна Македонија во невремето што го зафати поширокиот грчки регион Халкидики, потврдија за МИА од ...
сите 202 | | | веќе видена

Потенцијали има иако во голем процент производството на мед зависи од климатските услови и кај нас не е на посакуваното ниво. Каков ќе биде бероиќето годинава ...
сите 4 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел седна на церемонијата за добредојде на премиерката на Данска во четвртокот, еден ден откако таа беше забележана како се ...
сите 105 | | | веќе видена

Србија има скромен IQ – (90), покажуваат резултатие од најново истражување на светска интелегенција, спроведено во 203 држави со неколку земји вон Европа.Од ...
сите 5 | | | веќе видена

Илјадници корисници ширум светот не можат да се вклучат на „Твитер“. Од компанијата првично наведоа дека ги испитуваат можните причините поради кои корисниците ...
сите 10 | | | веќе видена

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во ...
сите 4 | | | веќе видена

Шестмина туристи, меѓу кои две деца загинаа во силното невреме коешто го зафати северниот дел на Грција синоќа, на познатите туристички места во Халкидики. ...
сите 179 | | | веќе видена

Екс министерот Миле Јанакиески денеска не беше спроведен од истражниот затвор „Скопје“ на рочиштето за случајот „Топлик“ во Кривичниот суд. Од притвор не беше ...
сите 38 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека за првпат во Република Северна Македонија, од денеска достапен е лекот Pirfenidon за пациентите со идиопатска ...
сите 7 | | | веќе видена

Русија не ја води специјалната војна против Македонија и покрај тоа што има јасен став дека против проширувањето на НАТО. Премиерот Заев вели дека Македонија и ...
сите 56 | | | веќе видена

По оставката на Весел Мемеди и излегување на неговата партија НДП од владеачката коалиција СДСМ-ДУИ на централно ниво, се покрена прашањето во кој правец ќе се ...
сите 5 | | | веќе видена