Архива на вести за 11 Јули 2019

Возачите кои пред два дена се нашле на автопатот 285 во Атланта, САД, имале прилика да доживеат нешто за што многумина сонуваат, а тоа е да им паднат пари од ...
сите 6 | | | веќе видена

Летото некогаш значеше убаво, сончево, топло и спарно време, а дождот и бурните ветрови беа реткост. Меѓутоа, во последните години често времето нè изненадува, ...
сите 2 | | | веќе видена

Пет вооружени бродови на иранската Револуционерна гарда вчера имале неуспешен обид да запленат британски танкер со нафта во Персискиот залив, пренесе ...
сите 151 | | | веќе видена

Рускиот ловечки авион SU-35 е надмоќен во однос на американскиот F-15 и има повеќе шанси за победа во воздушен дуел, признаваат американските воени експерти. ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ ...
сите 13 | | | веќе видена

Врнежите од дожд, силниот ветер и повременото паѓање на град, предизвикаа големи материјални штети, а оставија десетина села во Преспа без струја. Силниот ...
сите 84 | | | веќе видена

Во големата балетска сала при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“, синоќа се одржа завршниот час од Летната Балетска школа организирана од Еуролинк Осигурување. ...
сите 8 | | | веќе видена

Општина Битола му го одзеде планинарскиот дом „Копанки“ на Планинарско-спортскиот клуб „Пелистер“ зашто незаконски го имаа приграбено државниот имот, изјави ...
сите 9 | | | веќе видена

 Премиерот Зоран Заев разговарал со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин, а денеска по отворањето на 31. бензинска станица на Лукоил во државата ќе има и ...
сите 94 | | | веќе видена