Архива на вести за 11 Јули 2019

Многумина пијат мултивитамини, а ние ви откриваме колку тоа помага и колку е здраво. Докторите ги препорачуваат како начин да се надомести пропуштеното во ...
сите 140 | | | веќе видена

Тренерот на Шкупи, Умит Каран е задоволен од ремито (3-3) на гостувањето против Пјуник во Ереван, во првиот натпревар од стартното квалификациско коло во ...
сите 96 | | | веќе видена

Италијанското обвинителство отвори истрага за наводна соработка меѓу Русија и владеачката десничарска партија Северна лига, по објавите во медиумите дека ...
сите 22 | | | веќе видена

Шимпанзото Коко заедно со уште три шипанза Мими, Роси и Хјасл, со кои се ресоцијализираше во Холандија повторно е во Зоолошката градина во Скопје. Изминатите ...
сите 10 | | | веќе видена

Откорнати дрвја, оштетени автомобили и покриви… Ваква е сликата утрово во Св. Наум, по синоќешното големо невреме што го зафати Преспанско-охридскиот регион. ...
сите 50 | | | веќе видена

Веќе седми ден е исчезнат 73-годишниот Мирослав Видовски од Скопје. Тој живее во Центар, на улицата „11-ти Октомври“, од каде му се губи трагата, соопштија од ...
сите 14 | | | веќе видена

Направете го овој брз десерт и уживајте во фантастичниот вкус. – 600 грама мелени бисквити – 1 кг шлаг – 1 литар минерална вода – 2 чаши кисела павлака – 600 ...
сите 148 | | | веќе видена

Идеално испечен леб на скара, совршено оди со секакво месо… неколку парчиња леб 3 лажици масло 5-6 лажици вода 2 лажички зачин 1 лажица сечкан магдонос 2 ...
сите 146 | | | веќе видена