Архива на вести за 11 Јули 2019

Судењето за случајот „Тотал“ во кое обвинет е Драган Павловиќ Латас се одложи, бидејќи во судница немаше кој да ги пушти „бомбите“ предложени од СЈО како ...
сите 52 | | | веќе видена

Во вакво издание популарната српска  ТВ водителка  Душица се појавила на промоцијата на новиот спот на Аца Лукас и Маја Беровиќ. Водителката Душица  црвениот  ...
сите 7 | | | веќе видена

Раџа Наинголан со својата сопруга е во брак од 2011. година, имаат ќерка Ајша, а Клаудиа Лаи на социјалните мрежи упати емотивно писмо откривајќи една тажна ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Тотал”, „Топлик” и „Тарифа” на Специјалното јавно обвинителство.Случајот ...
сите 50 | | | веќе видена

Новооткриениот штетен софтвер кој напаѓа уреди со оперативен систем Android успеа да се „закачи“ на преку 25 милиони уреди, тврди безбедносната компанија Check ...
сите 7 | | | веќе видена

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во ...
сите 273 | | | веќе видена

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на ...
сите 15 | | | веќе видена

Невреме какво што досега немаат видено, вака ja опишуваат локалните жители природната непогода што го зафати Халкидики. На улиците апокалиптична слика, урнати ...
сите 79 | | | веќе видена

Возачите кои пред два дена се нашле на автопатот 285 во Атланта, САД, имале прилика да доживеат нешто за што многумина сонуваат, а тоа е да им паднат пари од ...
сите 6 | | | веќе видена

Ирански бродови опремени со оружје се обиделе да пресретнат британски нафтен танкер во Хормушкиот Теснец, пред да бидат протерани од бродови на британската ...
сите 150 | | | веќе видена