Нова инвестиција од ЛУКОИЛ: Отворена нова бензинска во населбата Ченто

2 копии

Во присуство на голем број претставници на Владата на Република Северна Македонија и локалната самоуправа, амбасадата на Руската Федерација во Северна ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Министерот за култура, Хусни Исмаили, во својот кабинет оствари средба со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин. Како што информираат од кабинетот на министерот ...
| | веќе видена | слични

ВЕОМА ВРЛО ОЗБИЛНО: Министерот за култура и рускиот амбасадор си ветија дека ќе ја продолжат и надградат традиционалната соработка меѓу Скопје и Москва ...
| | веќе видена | слични

Во присуство на претставници на Владата на Македонија, на Амбасадата на Руската Федерација и на локалната самоуправа, денеска во Арачиново официјално беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска учествуваше во дебатата на тема „Северна Македонија: Европски перспективи и зајакнување на домашните реформи за социјална ...
сите 150 | | | веќе видена

Во Тулуз се сретнаа шефовите на владите на Франција и Германија, а Франкфурте Алгемајне Цајтунг веќе објави наслов „Колку добро се разбираат Меркел и Макрон?“: ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова инвестиција од ЛУКОИЛ: Отворена нова бензинска во населбата Ченто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: