Архива на вести за 11 Јули 2019

Еден од најдобрите ценетри во НБА лигата, ДеМаркус Казинс во следнава натпреварувачка сезона ќе игра во тимот на Лос Анџелес Лејкерс заедно со Ентони Дејвис и ...
сите 63 | | | веќе видена

Изгледа дека разводот воопшто на Џеф Безос воопшто не влијаеше на плановите и намерите на неговата компанија Amazon, па тој и понатаму остана одлучен да го ...
сите 36 | | | веќе видена

Направете го овој брз десерт и уживајте во фантастичниот вкус. – 600 грама мелени бисквити – 1 кг шлаг – 1 литар минерална вода – 2 чаши кисела павлака – 600 ...
сите 148 | | | веќе видена

Видно ослабен, нервозен, изнемоштен, конфузен – во ваква состојба е Миле Јанакиески, кој веќе 13 дена штрајкува со глад во затворот во „Шутка“, сведочат ...
сите 25 | | | веќе видена