Архива на вести за 10 Јули 2019

Наместо да биде урнат по издаденото решение во март и бројните реакции во јавноста, на нелегалниот угостителски објект на советникот од ДУИ во општина Охрид , ...
сите 152 | | | веќе видена

Нема поголемо лицемерие од она ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид, после се она што му го направи на градот и Охридскиот регион, реагира СДСМ на изјавата на Ане ...
сите 72 | | | веќе видена

Владимир Кузенцов, еден од двајцата руски комичари кои на премиерот Зоран Заев му се претставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко и како ...
сите 78 | | | веќе видена

Владата на седница го разреши Џеват Исени од функцијата неизвршен член на Одборот директори на акционерското друштво за стопанисување со деловен простор, со ...
сите 43 | | | веќе видена

 Заев потврдува дека убеден дека комуницира со вистинските личности и тој на неколкупати им се јавувал ним, притоа разменувале и фотографии и информации. ...
сите 4 | | | веќе видена

 Што може да очекувате од денешниот ден? На што треба да внимавате, што да избегнувате, а на што да се посветите? Кликнете на вашиот хороскопски знак:
сите 44 | | | веќе видена

Вчера медиумите објавија видео во кое руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров), од името на Петро Порошенко и Јенс Столтенберг ...
сите 134 | | | веќе видена

Собранието на Република Северна Македонија денеска најверојатно повторно ќе го прескокне Предлог-закон за управување со природното и културното наследство во ...
сите 73 | | | веќе видена

Урсула фон дер Лејен, следниот претседател на Европската комисија, ќе се состане со водечките политички групи во Европскиот парламент. Се очекува во среда или ...
сите 197 | | | веќе видена

До сабота ќе преовладува стабилно и посвежо време со умерен северен ветер. Во недела се очекува нов влажен бран со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе ...
сите 301 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме ...
сите 303 | | | веќе видена

Скандалот со руските пранксери и премиерот Зоран Заев го обиколи светот, па така сите најпознати светски медиуми пишуваат за овој наста. Во разговорот на ...
сите 146 | | | веќе видена