Општо е познато дека Јелена Карлеуша пред се прави шоу и дека посветува големо внимание на деталите. Тоа што никогаш не го занемарува е стилот, па дури и кога ...
сите 15 | | | веќе видена

Меѓу искусните дипломати собрани во „Групата Охрид“, освен Лорд Робертсон, еден од гарантите на Охридскиот рамковен Договор, се и други познати имиња како Карл ...
сите 63 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи намалување односно укинување на дополнителната акциза за дизелот од 3,5 денари која што од 1 јануари оваа година ...
сите 20 | | | веќе видена

Наследниците на американскиот музичар Принс ги тужат синџирот аптеки „Волгринс“ и болница во Илиноис тврдејќи дека можеле да ја спречат неговата смрт во 2016 ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонија се сака со многу работа, труд и посветеност. Македонија се сака со нови проекти и подобра економија. Македонија се сака со срце, вели ...
сите 18 | | | веќе видена

Во близина на брегот на Порткурн во Корнвел, Англија, забележана е ајкула. Ајкулата ја воочил Рејчел Хоскен, кој моментот го забележал со камера. Една од ...
сите 7 | | | веќе видена

Кетеринг агенција која била ангажирана од ЈП Улици и патишта се нарачатели на автобусот за прослава на отворањето автопатската делница Демир Капија – Смоквица. ...
сите 213 | | | веќе видена

Девет лица загинаа, а 16 се повредени откако бело комбе удри во група пешаци во Торонто, по што канадската полиција го пронајде и уапси возачот, изјави заменик ...
сите 72 | | | веќе видена

Белата куќа го објави менито за вечерата што го нарачала првата дама на САД , Меланија Трамп за пречек на гостите од Франција. Денеска претседателот Доналд ...
сите 81 | | | веќе видена

Ерменскиот премиер поднесе оставка по 11 дневните протести, на кои денеска се приклучија и војници . Стотици војници излегоа на протестите во Ереван што се ...
сите 51 | | | веќе видена

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со машко дете, нејзино трето дете со војводата Вилијам. Војвотката Кејт (36), пред бракот позната како Кејт ...
сите 134 | | | веќе видена

next