Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека ембаргото на оружје за Турција нема да биде доволно за да се стави крај на офанзивата во Сирија. ...
сите 926 | | | веќе видена

Полицаец од Мајами се нашол во непријатна ситуација па сега дури му се заканува и отказ само затоа што три полуголи девојки ги однел во полициска станица. Кога ...
сите 40 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Ла Верита“ , кој ги објави бомбите за власта, излезе со анализа за владеењето на Зоран Заев. Како што пишува весникот, последниот удар ...
сите 40 | | | веќе видена

Лидерот на ДПА Мендух Тачи, во гостување во емисијата „10 минути“ на ТВ21, зборувајќи за актуелните состојби во земјата кажа дека ДУИ се плаши од пописот, ...
сите 20 | | | веќе видена

Владата и Министерството за образование и наука на Синдикакот за образование, наука и култура (СОНК) му понудија зголемување на платите во образовната дејност ...
сите 88 | | | веќе видена

Правна шлаканица за Владата. Ова е коментарорт на ВМРО-ДПМНЕ за драфт заклучоците на Венецијанската комисија за законот за јазиците, во кои како што објави ...
сите 183 | | | веќе видена

Венецијанската комисија има низа забелешки и бара законот да се ревидира без користење на скратена собраниска постапка, бидејќи иако се унапредува албанскиот ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски даде интервју за радио емисијата Македонски корени од Сиднеј. Лидерот на опозицијата вели дека секој кој што ...
сите 200 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево се обрати од Ресен на граѓанскиот собир како дел од кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – ...
сите 68 | | | веќе видена

Пратеникот и меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев е во неколкудневна посета на Обединетото Кралство. Во Форин офисот во Лондон, се сретна со Ленс ...
сите 8 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ја објави аферата која во вторникот ја најави потпретседателот Александар Николоски. Стефан Андоновски нагласи дека има сериозни сомненија дека ...
сите 49 | | | веќе видена

next