Пратеникот Сашо Василевски за протестите пред неговиот дом вели дека се притисоци, а работата според него е премногу сериозна. Писмото кое демонстрантите му го ...
сите 101 | | | веќе видена

Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија Блокира” како што и најавија вечерва продолжија со доставување протестни писма до пратениците на ...
сите 101 | | | веќе видена

Со 10 гласови за и два против, собраниската Комисија за уставни прашања доцна попладнево го поддржа амандманот 35 со кој се предлага додавање нов став со кој ...
сите 201 | | | веќе видена

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ е против правдата, против правната држава и владеењето на правото, реагираат од СДСМ на прес конференцијата на Наум ...
сите 117 | | | веќе видена

Република Македонија живее со најголемиот политички мотивиран процес, воден од партиското Кацарска судството со единствена цел: задоволување на единствениот ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ како одговорна партија секој месец ќе поднесува по едно законско решение кое ќе биде за добро на граѓаните. Безидејноста на СДСМ ги дотера граѓаните ...
сите 103 | | | веќе видена

next