Денес повторно, иако не ме внесуваат во истрагата, СЈО ме спомнуваат дека пред 17 години сум учествувал во нешто за што во тоа време, ниту како министер сум ...
сите 33 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД, Мајкл Пенс испрати писмо до претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев во кое му изразува уверување за неговата ...
сите 76 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Република Македонија и основач на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски се огласи на Фејсбук откако СЈО ја објави новата истрага „Поштенска ...
сите 93 | | | веќе видена

Нема алтернативни решенија за членство на соседната земја во НАТО и ЕУ, Договорот од Преспа е единствената и незаменлива можност за двата народи, рече грчкиот ...
сите 350 | | | веќе видена

Ставот за уставните измени останува ист, вели Тони Михајловски во изјава за „ТВ24“ веднаш по завршувањето на седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. -За ...
сите 51 | | | веќе видена

Неименувани лица поврзани со истрагата на турските власти објавија дека новинарот Џамал Кашоги , кој работеше како колумнист во Вашингтон Пост бил убиен во ...
сите 316 | | | веќе видена

next