Лицемерието и неспособноста на владата на Заев секој ден добива уште една потврда. Додека беа во опозиција ветуваа кули и градови, а сега немаат ниту клинец ...
сите 33 | | | веќе видена

Од општина Штип, раководена од Благој Бочварски од СДСМ, се пофалија дека за една година направиле, верувале или не, еден километар пат. Граѓаните на ...
сите 11 | | | веќе видена

Вп Белата куќа за разлика од минатата година, кога белите декорации имаа лидерска улога, сега доминираат црвени украси. На своите профили на социјалните мрежи, ...
сите 28 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 3,6 степени го погоди црногорското приморје, а најмногу беше почувствуван во Будва и Херцег Нови. Епицентарот бил регистриран неколку ...
сите 46 | | | веќе видена

Почина Мите Грозданов (14 декември 1943 во Струмица – 25 Ноември 2018 Скопје) македонски театарски, филмски и телевизиски глумец. Веднаш по дипломирањето на ...
сите 41 | | | веќе видена

Саудискиот принц Турки Ел Фејзал се посомнева на извештајот на ЦИА, според кој саудискиот престолонаследник, Мохамед Бин Салмон го наредил убиството на ...
сите 71 | | | веќе видена

Русија заплени три украински брода покрај брегот на полуостровот Крим, што предизвика нова ескалација на тензиите помеѓу двете земји. Украина соопшти дека било ...
сите 527 | | | веќе видена

Денес младите сме собрани тука пред Владата на Република Македонија, на симболичен, но мошне загрижувачки и сериозен начин да го изразиме нашиот револт од ...
сите 10 | | | веќе видена

next