Во Охрид вчера започна отстранувањето на палмите на барање на УНЕСКО, кои од пред неколку години беа засадени на различни локации во рамки на акцијата Ден на ...
сите 30 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи вчера рече дека ДУИ е вознемирена од одлуката претседателот Стево Пендаровски да го назначи Еролд Муслиу за директор на Агенцијата ...
сите 11 | | | веќе видена

Eден од најлегендарните фудбалери во историјата, Диего Армандо Марадона вчера беше уапсен на аеродромот во Буенос Аирес. Тој имаше проблеми со полициските ...
сите 22 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изјави дека штом ќе ги донесе одлуките за промена на одредени функционери, тие веднаш ќе бидат јавно соопштени. – Насловите на порталите и ...
сите 38 | | | веќе видена

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица” од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, велат ...
сите 110 | | | веќе видена

Според обајвениот извештај на веб-страницата на Евровизија, направен е превид во броењето на гласовите на жирито од Белорусија. – ЕБУ може да потврди дека по ...
сите 53 | | | веќе видена

ласта и опозицијата постигнаа договор. УБК ќе се трансформира во новата Агенција за национална безбедност и ќе биде донесен нов Закон за координација на ...
сите 3 | | | веќе видена

Европската Унија ја излажа Македонија, предупредува „Вашингтон пост“. Во коментар на босанскиот активист Јасмин Мујановиќ се најавува дека ветувањата за датум ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски отенцираше дека Општина Центар и граѓаните заслужува подобро и повеќе. Анкетите по изборите покажуваат дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Поради недоволниот напредок до решавањето на проблемите и земајќи ги предвид постојаните закани и големите инфраструктурни и развојни проекти, кои што ...
сите 131 | | | веќе видена

next