Глисерот што полицијата го заплени во Охрид, кој треба да биде доказ во случајот „Рекет“, е огласен за продажба и не е во сопственост на Зоран Милевски, познат ...
сите 6 | | | веќе видена

Владата на вчерашната 146-та седница донела одлука да го повлече Законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион и упатила ...
сите 57 | | | веќе видена

Во еден супермаркет во сојузната дршава Ајова е пронајдено тело на маж, заглавен во простор од околу 45 сантиметри зад замрзнувачкот. Се утврдило дека се ...
сите 6 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска на прес конференција отфрли било каква поврзаност со актуекната афера “Рекет”. Специјалната јавна ...
сите 237 | | | веќе видена

„Не присвојуваа Македонците туѓа историја, туку Груевски и неговата политичка елита и нивните послушници квазиексперти кои тргнаа во медиумска офанзива да ...
сите 45 | | | веќе видена

Американската Влада донела одлука со која експресно го забрзува процесот на депортација на емигрантите без потребни документи и на тој начин ќе ги заобиколува ...
сите 14 | | | веќе видена

СДСМ и Градоначалникот Константин Георгиески и натаму одат спротивно од препораките на Унеско за Охрид. „Европскиот“ Охрид треба да има нула отпад. Но, се ...
сите 6 | | | веќе видена

Како што е тргнато, нуркачите од од нуркачкиот центар „Акватек“ поради некои „совесни“ жители на Охрид деновиве со полни раце работа. Пред само неколку дена ...
сите 18 | | | веќе видена

Од владата потврдуваат дека предлог законот за Јавно обвинителство во вторник влегува во собраниска процедура. Очекуваме своите ставови пратениците да ги кажат ...
сите 507 | | | веќе видена

После аеродромот во Охрид, пред селото Мешеишта во моментов има сообраќајна незгода, јавува порталот Фактор Според фотографиите коишто ги испрати редовен ...
сите 117 | | | веќе видена

next