Поранешниот прв човек на УБК, Владимир Атанасовски, повеќе обвинети во процесот за 27 април директно го посочија како организатор и соучесник на монструозните ...
сите 320 | | | веќе видена

По 11 години криминал, корупција, неспособност и расипништво, антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, денес е опседнато со црнила и мракови. „Младиот“ Тони ...
сите 111 | | | веќе видена

Грција нема да прифати своеволно толкување на договорот од Преспа, изјави шефот на грчката држава Прокопис Павлопулос на неговата средба со словенечкиот колега ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, по Самитот на шефовите на влади на земјите членки на Централно Европската Иницијатива, даде ...
сите 93 | | | веќе видена

Пред да побара политички азил и да замине од Македонија екс премиерот им пишал писмо на челниците од Европската Унија. Во писмото, од кое копија беше испратена ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство не е контактирано во врска со поскапувањето. Како што изјави за МИА министерот за земјоделство Љупчо Николовски, состојбата ќе ...
сите 76 | | | веќе видена

Животот во Република Македонија секојдневно се зацрнува контролирано со Мрежата од Црни тефтери на СДСМ, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ...
сите 2 | | | веќе видена

63-годишен имигрант од Албанија во Грција бил убиен од член на екстремната десничарска партија „Златна Зора“ поради кавга за името Македонија во кафеана. ...
сите 31 | | | веќе видена

Обвинетиот за 27 април, Игор Југ, утрово во Кривичниот суд дава своја одбрана за овој случај која започна со објаснување на пораките кои ги пишал на другар, а ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус и видео од ветувањата на Зоран Заев пред локалните избори минатата ...
сите 15 | | | веќе видена

next