Осумтемина опозициски пратеници, кои гласаа за пристапување кон уставни измени, попладнево до Кабинетот на претседателот на Собранието Талат Џафери доставиле ...
сите 279 | | | веќе видена

На автопатот во изградба „Арбен Џафери”, кој го поврзува косовскиот главен град со Македонија, вечерва се урна дел од градежната машинерија, при што полесно се ...
сите 10 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето вечерашно гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа коментирајќи го гласањето за уставни ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас верувам во карма, ако дојдеш со пуч, со пуч ќе си заминеш, вели поранешниот министер за здравство и вицепремиер, Никола Тодоров во вечерашното гостување во ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека иницијаторите на идејата за формирање комисија за помирување се уште не побарале создавање на вакво тело. ...
сите 124 | | | веќе видена

Пред еден милениум Самуиловата држава се соочувала со слични предизвици како и современата македонска држава – Република Македонија. Тие предизвици се ...
сите 5 | | | веќе видена

Седумтемина пратеници исклучени од ВМРО-ДПМНЕ размислуваат дали да дејствуваат како независни или ќе формираат нова пратеничка група. Некои од нив велат дека ...
сите 452 | | | веќе видена

„Ако сите договори се прекинат , нема да важи ништо поврзано со намалување на вооружувањето. Мислам дека тогаш состојбата ќе биде исклучително опасна . Нема да ...
сите 83 | | | веќе видена

Белгиската манекенка, која минатата година била уапсена во Египет поради голотија, предизвикала контроверзи по фотографирањето во Турција, каде во Аја Софија ...
сите 6 | | | веќе видена

next