Отворена закана од Кумановската група за настаните од Диво Насеље до Али Ахемти, Никола Груевски, Сашо Мијалков и други 10 лица од ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. Групата ...
сите 49 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во земјава Џес Бејли, пред завршувањето на мандатот во Скопје, сними духовито интервју во кое одговара на 50-тина прашања. Интервјуто е ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ ја урниса демократијата во државата. Македонија стана единствената држава во Европа каде се затвораат, тепаат и малтретираат сите кои не се согласуваат ...
сите 219 | | | веќе видена

Без оглед на реакциите во јавноста, функционерите продолжуваат да си ги вработат нивните најблиски во јавните и државните институции. Се дознава дека и ...
сите 10 | | | веќе видена

Ниту политичкиот прогон, ниту пак насилството, ниту заканите по живот нема да не спречат вистината за непотизмот на власта, епидемијата на непотизам да излезат ...
сите 176 | | | веќе видена

Ѓоко Котевски, директор на затворот „Скопје“ во Шуто Оризари денеска си поднесе оставка од функцијата, откако Премиерот Зоран Заев го прозва на одговорност за ...
сите 228 | | | веќе видена

Целосно ги демантираме лагите и измислиците што неодговорни поединци ги шират по социјалните мрежи со цел да предизвикаат паника кај граѓаните. МВР ја ...
сите 99 | | | веќе видена

Снимката од Белград, на која се гледа тепачка на две жени на задното седиште во едно такси, се појавила на Твитер и многумина кои ја погледнале згрозила. ...
| | веќе видена

Пазаете си ги децата – оваа објава денеска кружи низ социјалните мрежи. Граѓаните предупредуваат дека возасен човек бара од деца да испрати некаде сигнал на ...
| | веќе видена

Јас сум од крв и од месо, транспарентен, нормален човек. Само ќе кажам забегана работа. Се претера. Јас сум бил во притвори, пред притвори, со одземени пасоши. ...
сите 3 | | | веќе видена

next