Албанците во Ѓаковица, западно Косово, почнаа протест против најавеното доаѓање на иселените Срби кои, по повод празникот Успение на Пресвета Богородица ...
сите 13 | | | веќе видена

Чанта со палестинското знаме и фотографии остави член на анархистичката група „Рубикон“ во дворот на една од зградите на грчкото МНР. „Интервенцијата“, како ...
| | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Брисел ќе се сретне со заменик генералниот секретар на НАТО Роуз Готемолер, на која е предвидено да ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорѓе Иванов на сите христијански верници и на поглаварот на Македонската православна црква г.г.Стефан , им го честита големиот празник , Успение ...
сите 122 | | | веќе видена

Во среда, 29 август во Скопје се отвара Социјален велосипедски центар „Педала“ со мисија да „шири насмевки, преку поттикнување повеќе луѓе да возат велосипед, ...
сите 6 | | | веќе видена

Се е во рацете на македонските граѓани, тие треба да изберат – или изолација, од која едвај ја извлековме Македонија, или интеграција во Европската унија и ...
сите 44 | | | веќе видена

Во своето гостување во вестите на телевизија Алфа, лидерот на опозицијата и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека работното лето на ...
сите 117 | | | веќе видена

next