Лага е дека со овој грчки договор ќе се менува само името на нашата држава. Напротив, се менува и македонскиот државен и институционален идентитет. Лага е дека ...
сите 48 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија, Иван Стоиљковиќ, во изјава за српскиот јавен сервис РТС изјави дека поголемиот процент на ...
сите 12 | | | веќе видена

На опозицијата и порачав и ќе продолжам да ја пренесувам таа порака дека на оваа ситуација треба да ја гледа стратегиски, да ја стави Македонија на прво место, ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска во Охрид присуствуваше на отворањето на новата автобуска станица и на поставување камен-темелник на трговски центар ...
сите 11 | | | веќе видена

Капиталните инвестиции во државава се најниски во изминативе 15 години, но затоа нема проблем да се фрлаат милиони евра, пари од граѓаните, во фирмите партиски ...
сите 37 | | | веќе видена

next