Според советникот на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган доколку почне војна меѓу Турција и Грција, за три до четири часа Грција ќе доживее катастрофа. ,, ...
сите 44 | | | веќе видена

Професорот Димитар Апасиев го објавува целото уверение за положени испити на правниот факултет кое што предходно го објави провладин новинар и медиум. “Пред ...
сите 11 | | | веќе видена

По денешната изјава на премиерот Зоран Заев дека нема потреба од ширење на пандорината кутија со барањата на Беса и Алијансата, вечерва претседателот на ...
сите 76 | | | веќе видена

Даниела Рангелова поднесе оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ. Рангелова во објавата на нејзината оставка пишува дека не може да ...
сите 112 | | | веќе видена

Нема потреба од дополнително отворање на Пандорината кутија Барањата на Алијансата и Беса на Касами за дополнителни уставни измени со кои се бара строго ...
сите 76 | | | веќе видена

Скопското Јавно обвинителство почнало предистражна постапка за претседателот Иванов околу непотпишувањето на Законот за јазиците и Договорот од Преспа, за што ...
сите 21 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вo гостување во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце, ексклузивно откри нов вид на политичко обединување ...
сите 8 | | | веќе видена

Ќе инсистираме да се амнестираат сите монтирани политички процеси во последните 10 години. Да има амнестија за настаните во Куманово и се друго што мислиме ...
сите 11 | | | веќе видена

Ако власта не го прифати Законот за амнестија, односно не сака да го види или дополни, значи дека нивната мисија не била националното помирување, туку само ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние. Како што информираат од партијата, на ...
сите 206 | | | веќе видена

next