И официјално, информативната агенција МИА, потоа ЕЛЕМ и „Македонски пошти“, добија нови имиња, и Владата откри како во иднина ќе се нарекуваат. Тоа го усвоија ...
сите 7 | | | веќе видена

Вучиќ порача дека не му паѓа на памет да ги слуша ултиматумите на еден фашист и на двајца тајкуни, но и дека ќе ја разгледа можноста за аболиција на ...
сите 4 | | | веќе видена

Парис Џексон се обидела да си ги пресече вените , пишуваат американските медиуми, додека таа остро ги демантира. Манекенката и ќерка на поп легендата Мајкл ...
сите 26 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова овој викенд е во работна посета на Охрид и Струга. -Беззаконие владее среде ...
сите 166 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на нашата држава Стево Пендаровски по посетата на Охрид, попладнево се сретна и со граѓаните во Кичево. Пендаровски ги ...
сите 78 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната вонредна прес-конференција по синоќешниот упад во РТС, одговарајќи на новинарски прашања ги спомена ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателската кандидатка, Гордана Силјановска-Давкова денеска оствари средба со граѓаните на Охрид. Како што информираат од нејзиниот штаб, таа го посетила ...
сите 168 | | | веќе видена

Смртта на мароканската манекенка Имане Фадил (33) која била редовен гостин на приватните забави организирани од поранешниот италијански премиер, Силвио ...
сите 10 | | | веќе видена

Петре Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска за кои има кривични истраги, нудејќи им ја скопската депонија, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 13 | | | веќе видена

Албанската полиција со солзавец ги растеруваше демонстрантите , кои ги пробија барикадите и се обидоа да извршат упад во зградата на Парламентот. На ...
сите 64 | | | веќе видена

next