Претседателот на најголемата грчка опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, говорот пред неговата пратеничка група на денешниот состанок, го ...
сите 108 | | | веќе видена

И денеска останавме без одговори на прашањата на тема која што е многу омилена на криминогениот и однароден властодржец, а тоа е наводното руско влијание но ...
сите 6 | | | веќе видена

СДСМ со воведување на прогресивниот данок, односно покачувајќи го за дополнителни 8% за сите оние што заработуваат над 90.000 денари само ги повикува граѓаните ...
сите 63 | | | веќе видена

Дирекцијата за заштитата и спасувања и пожарникари започнаа потрага по девојче кое паднало во водите на Вардар во Гостивар. Според првичните информации, ...
сите 98 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во Координатвното тело за помирување во Собранието на Република Македонија, за нацрт-амандманите за ...
сите 136 | | | веќе видена

Петнаесетгодишната Викторија Настевска од село Суводол демирхисарско, ученичка во прва година на општа насока во Медицинското училиште во Битола, веќе три дена ...
сите 29 | | | веќе видена

Полицијата го уапси Франческо Амато , кој под закана со нож држеше во заложништво неколкумина вработени во поштата во местото Пјеве Модолени на северот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Во интервју за Канал 5, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во врска со средбата со советникот на претседателот на Република Македонија, ...
сите 35 | | | веќе видена

На 18 ноември, со почеток во 18 часот, пред Собранието на Република Македонија закажан е голем протест против најавените уставни промени. На денот на Крсте ...
сите 103 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска, заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на Извршниот комитет, Влатко Ѓорчев остварија ...
сите 15 | | | веќе видена

Според предлогот на градските власти, гаражата „Македонска фаланга“ во близина на трговскиот центар „Рамстор“ ќе се вика „26-ти Јули“. Поводот е 55-годишнината ...
сите 7 | | | веќе видена

next