Податоците, слики и видео снимки ни пристигаат од бројни шокирани, преплашени граѓани и туристи кои се обидувале да им помогнат на животните но немале шанса да ...
сите 43 | | | веќе видена

Првиот ден на Курбан Бајрам, 21 август (вторник), е неработен за граѓаните од муслиманската вероисповед во Република Македонија согласно Законот за празниците ...
сите 166 | | | веќе видена

Фатени се живи како си делат тендери во здравството едни на други, па за да скандалот биде поголем власта во тоа гледа како на нормална и вообичаена работа. ...
сите 96 | | | веќе видена

Петре Шилегов од владејачката СДСМ е најнеспособниот градоначалник во модерната историја на Скопје, изјави во вторникот советничката во Град Скопје од ...
сите 58 | | | веќе видена

ДОМ јавно ги повикува инспекторатите за животна средина на државно, градско и општинско ниво, да излезат на терен и да утврдат кој или кои стопански субјекти и ...
сите 38 | | | веќе видена

Владата на СДСМ удира по џебот на граѓаните со откажувањето на евтините летови на Wizz air. Заради неспособноста на криминалната Влада на СДСМ, авиокомпанијата ...
сите 111 | | | веќе видена

Групата на земји од Советот на Европа со мандат да ја следи усогласеноста во стандардите во борба против корупцијата и организираниот криминал, попозната како ...
сите 38 | | | веќе видена

Командантот на единицата „Алфа“ Примислав Димовски, викендот со службеното возило „Шкода“ престојувал во Охрид, каде што, наводно требало да присуствува на ...
сите 144 | | | веќе видена

Една од најдобрите интерпретаторки на севдалинките, Босанката Амира Медуњанин, синоќа приреди концерт за паметење на фестивалот Охридско лето,пишува ...
сите 114 | | | веќе видена

next