Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 105 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев и портпаролот на опозицијата, Димче Арсовски, по вечерашната прес-конференција, испратија порака на социјалните мрежи. ...
сите 245 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоско вечерва преку својот Фејсбук профил ја обвини власта дека прави политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ. -Помина една ...
сите 72 | | | веќе видена

Илјадници државјани на Бугарија ги блокираа важните патишта во таа земја во знак на протест поради високите цени на горивата и зголемените даноци на старите ...
сите 40 | | | веќе видена

Да кажеме вечерва дека ова што се случува е удар врз демократијата, во најмала рака ќе биде траги-комично, ова што вечерва се случува е дно, истакна ...
сите 245 | | | веќе видена

По издадената потерница полицијата продолжува да трага по поранешниот премиер Никола Груевски по вечерашните два неуспешни обида да го пронајде во неговиот дом ...
сите 72 | | | веќе видена

next