Првиот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи во среда, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за „ Република “. Тој најавува дека ...
сите 86 | | | веќе видена

Повлечете ги вашите варварски тарифи и веднаш ќе разговараме, рече претседателот Александар Вучиќ по средбата со премиерката и министрите на Владата на Србија, ...
сите 41 | | | веќе видена

Република Македонија е определена за градење добрососедска политика, истакна министерот за надворешни работи Никола Димитров на четвртата четирипартитна средба ...
сите 22 | | | веќе видена

Анкетите и бројките не ни значат ништо. Ни значи тоа што го гледаме кај граѓаните на Република Македонија бидејќи секојдневно сме со народот. Се чувствува ...
сите 10 | | | веќе видена

Москва упадот на косовската специјална единица утрово во дел на Косовска Митровица , каде живеат Срби и апсењето на четворица локални жители го сметаат како ...
сите 140 | | | веќе видена

Над 400 камиони чекаат да ја преминат српско – унгарската граница на Хоргош , бидејќи унгарските цариници од вчера почнаа ,,бел штрајк”. Царинската управа на ...
| | веќе видена

Убаво би било на местото на некогашниот познат Бишкарник во Струмица денес да има современ објект на интернационалната компанија „Фејсбук“. Уште повеќе што на ...
сите 45 | | | веќе видена

Лидерот на словенечката опозиција и поранешниот премиер на Словенија , судот во Целје го осуди на три месеци условна казна со пробен рок од една година поради ...
сите 9 | | | веќе видена

Специјалните сили на Косово, рано утринава започнале акција на северот на Косовска Митровица, каде живее мнозинско српско население. Според српските медиуми, ...
сите 145 | | | веќе видена

Петмина Срби денеска се осудени на затворска казна од 5 до 10 години поради нанесување тешки телесни повреди на американскиот студент Бакари Хендерсон во јули ...
сите 7 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди денеска дека следниот месец би можело да дојде до застој во работењето на Владата поради безбедносните ...
сите 38 | | | веќе видена

next