Најновите фотографии од лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун што ги објавија државните медиуми во Северна Кореја, го прикажуваат издание што ретко може да се ...
сите 41 | | | веќе видена

Нема дилеми дека пријателството меѓу Македонија и Бугарија се искрени напиша денеска на својот Ф.Б профил премиерот на Р.Македонија Заев по бурата реакции од ...
сите 94 | | | веќе видена

Секој треба да пази што зборува, тоа си е на негова штета“- со тие зборови премиерот на Бугарија, Бојко Борисов ја коментира изјавата на неговиот колега Зоран ...
сите 102 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент оддаде благодарност до Македонија заради покажаната одговорност за нејзините државјани кои беа заробени во Сирија од Сириските ...
сите 36 | | | веќе видена

Радмила Шекеринска ќе одговара по членот 353 од Кривичниот законик за злоупотребата на службена должност заради сите криминални набавки, сомнителни тендери и ...
сите 211 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден бевме сведоци на уште една инструирана акција на оваа власт. Вчера беше извршен претрес во домот на претседателот на партијата ГРОМ ...
сите 8 | | | веќе видена

Џипот „Ренџ ровер дискавери спорт“ на втори август бил во Грција, го возел вработен во одделот за заштитата на определени личности и објекти и возилото било ...
сите 173 | | | веќе видена

next