Москва упадот на косовската специјална единица утрово во дел на Косовска Митровица , каде живеат Срби и апсењето на четворица локални жители го сметаат како ...
сите 140 | | | веќе видена

Над 400 камиони чекаат да ја преминат српско – унгарската граница на Хоргош , бидејќи унгарските цариници од вчера почнаа ,,бел штрајк”. Царинската управа на ...
| | веќе видена

Убаво би било на местото на некогашниот познат Бишкарник во Струмица денес да има современ објект на интернационалната компанија „Фејсбук“. Уште повеќе што на ...
сите 45 | | | веќе видена

Лидерот на словенечката опозиција и поранешниот премиер на Словенија , судот во Целје го осуди на три месеци условна казна со пробен рок од една година поради ...
сите 9 | | | веќе видена

Специјалните сили на Косово, рано утринава започнале акција на северот на Косовска Митровица, каде живее мнозинско српско население. Според српските медиуми, ...
сите 145 | | | веќе видена

Петмина Срби денеска се осудени на затворска казна од 5 до 10 години поради нанесување тешки телесни повреди на американскиот студент Бакари Хендерсон во јули ...
сите 7 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди денеска дека следниот месец би можело да дојде до застој во работењето на Владата поради безбедносните ...
сите 38 | | | веќе видена

Кочо Анѓушев, го посети металуршкиот комбинат Југохром Алзар во Јегуновце, по одлуката на Владата да се помогне за рестартирање на фабриката. „Имајќи го ...
сите 6 | | | веќе видена

Пред повеќе од една година поточно 12 септември 2017 година, премиерот Заев излезе и соопшти дека во Македонија влегуваат две инвестиции на мултинационални ...
сите 54 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство поднесе два обвинителни акти како резултат на спроведената истражна постапка во предметот познат во јавноста како „Талир“. ...
сите 30 | | | веќе видена

Европската Комисија одби да одговори на прашања за можната екстрадиција на експремиерот Никола Груевски. Штурите одговори на Европската Комисија за азилот на ...
сите 61 | | | веќе видена

next