Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова овој викенд е во работна посета на Охрид и Струга. -Беззаконие владее среде ...
сите 166 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на нашата држава Стево Пендаровски по посетата на Охрид, попладнево се сретна и со граѓаните во Кичево. Пендаровски ги ...
сите 78 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната вонредна прес-конференција по синоќешниот упад во РТС, одговарајќи на новинарски прашања ги спомена ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателската кандидатка, Гордана Силјановска-Давкова денеска оствари средба со граѓаните на Охрид. Како што информираат од нејзиниот штаб, таа го посетила ...
сите 168 | | | веќе видена

Смртта на мароканската манекенка Имане Фадил (33) која била редовен гостин на приватните забави организирани од поранешниот италијански премиер, Силвио ...
сите 10 | | | веќе видена

Петре Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска за кои има кривични истраги, нудејќи им ја скопската депонија, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 13 | | | веќе видена

Албанската полиција со солзавец ги растеруваше демонстрантите , кои ги пробија барикадите и се обидоа да извршат упад во зградата на Парламентот. На ...
сите 64 | | | веќе видена

Зоран Заев ја лажеше јавноста и ја злоупотреби трагичната сообраќајна незгода во која што животот го загуби новинарот Никола Младенов. Зоран Заев срамно ...
сите 23 | | | веќе видена

Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, испрати порака преку Фејсбук по изрекувањето на пресудата за „27 април“, во која тој беше осуден на 18 години ...
сите 23 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ при посетата на Штип одговори на новинарското прашање, Колку висината на казните и тајмингот кои се изречени се еден вид притисок до ...
сите 177 | | | веќе видена

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, на Фесбук реагира на пресудата од 7 години затвор за Абдулфета Алими, за „Крвавиот четврток“. – На една ...
сите 101 | | | веќе видена

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда, ова денеска на прес-конференција го ...
сите 99 | | | веќе видена

next