Претседателот Ѓорге Иванов по повод верскиот празник Курбан Бајрам упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница Реис-ул-улема Хаџи Сулејман ...
сите 52 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски до поглаварот на Исламската заедница во Република Македонија Господин Реис Ул Улема, Хаџи Сулејман Ефенди ...
сите 52 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата, г-ѓа Маја Иванова, во манастирскиот комплекс во изградба „Преображение ...
сите 60 | | | веќе видена

Иако му било сомнително , деловен човек од Јужна Кореја ја затворил сомнителната трансакција со Србин. Тој му ветил на Кореанецот дека ќе му исплати 2,3 ...
сите 2 | | | веќе видена

next