Посакувам почит, радост и безбедност и чест по нашите улици. Да има благосостојба. Го замолувам секој граѓанин да покаже лојалност кон државата, а од државата ...
сите 3 | | | веќе видена

Оливер Спасовски и Зоран Заев се уште молчат и не си поднесуваат оставка за скандалот со нелегалното прислушување на обвинителите и обвинителството, реагира ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со Претседателот на комисијата за надворешна политика на Европскиот парламент и потпретседател на ...
сите 20 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска одбила да учествува на јавната расправа за уставните амандмани што ја организира Владата. Таа, како што вели, добила покана, но ...
сите 19 | | | веќе видена

Поранешниот прв човек на УБК, Владимир Атанасовски, повеќе обвинети во процесот за 27 април директно го посочија како организатор и соучесник на монструозните ...
сите 320 | | | веќе видена

По 11 години криминал, корупција, неспособност и расипништво, антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, денес е опседнато со црнила и мракови. „Младиот“ Тони ...
сите 111 | | | веќе видена

Грција нема да прифати своеволно толкување на договорот од Преспа, изјави шефот на грчката држава Прокопис Павлопулос на неговата средба со словенечкиот колега ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, по Самитот на шефовите на влади на земјите членки на Централно Европската Иницијатива, даде ...
сите 93 | | | веќе видена

Пред да побара политички азил и да замине од Македонија екс премиерот им пишал писмо на челниците од Европската Унија. Во писмото, од кое копија беше испратена ...
сите 152 | | | веќе видена

next