Во амандманот за промена на преамбулата на Уставот што протече во јавноста Албанскиот народ добива државотворен статус, а одлуките на АСНОМ како и самиот АСНОМ ...
сите 8 | | | веќе видена

Ниту еден политичар нема мандат да преговара за идентитетот на еден народ – порача од САД, претседателот Ѓорге Иванов. Пред припадници на дијаспората во ...
сите 159 | | | веќе видена

На италијанскиот брег на Јадранското Море , во регионот Пулиа меѓу местата Пескара и Бари, пронајдена е т.н. португалска галија, која спаѓа во групата на ...
сите 4 | | | веќе видена

Никој нема право да се коцка со идентитетот, традицијата, историјата и културата на Република Македонија. Никој нема право да се коцка и како влог да ги става ...
сите 95 | | | веќе видена

Ако на референдумот има барем еден глас повеќе ПРОТИВ, ние како влада ќе повлечеме од договорот. Министерот за надворешни Никола Димитров потврди дека за ...
сите 96 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне во Охрид околу 18 часот на улицата Абас Емин, загина моторциклист. Како што неофицијајно дознаваме ...
сите 25 | | | веќе видена

Поради силување жени во Иран обесени се девет мажи пренесуваат иранските медиуми. Иранскиот весник „ Arman dejli” информирал дека мажите влегле во вила на една ...
| | веќе видена

Хрватска силно ве поддржува, сега кога се соочувате со многу важна одлука за претстојниот референдум. Вие припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, а Хрватска е ...
сите 29 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 74 | | | веќе видена

Сите ониe душегрижници кои што мислат дека ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол, има некакви недоразбирања кои што се од незнам каков голем размер се лажат, и ...
сите 190 | | | веќе видена

next