ВМРО–ДПМНЕ пред неколку месеци најави поднесување Закон за амнестија за сите инволвирани во случајот од 27-ми април, истакна на денешната прес-конференција ...
сите 496 | | | веќе видена

Талат Џафери се врати од службената посета на Чешка, но ниту тоа не помогна да почне процесот на формирање на т.н. Тело за помирување во Собранието. Ништо од ...
сите 496 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во Македонскиот народен театар го одбележа Денот на македонската револуционерна борба. На настанот се обрати лидерот на партијата, Христијан ...
сите 217 | | | веќе видена

Поранешниот висок функционер и министер Никола Тодоров кој на ЦК на ВМРО – ДПМНЕ беше посочен дека заедно со Сашо Мијалков притискале и уценувале пратеници за ...
сите 219 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди дека САД имаат намера да го јакнат сопствениот арсенал нуклеарно оружје за да извршат притисок врз Русија и ...
сите 73 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Oктомври – Денот на македонската револуционерна борба, ...
сите 59 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери испрати честитка по повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба. Дозволете ...
сите 107 | | | веќе видена

ЦК побара 8-те пратеници коишто мандатот го добија затоа што беа на листата на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, а го изневерија ...
сите 128 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ одржа историска седница на Централниот Комитет на партијата. ВМРО-ДПМНЕ има силен механизам изграден во рамки на партијата кој што секогаш успева ...
сите 128 | | | веќе видена

next