Туристите кои одморале на плажите во Малага, имале можност да видат возбудлива полициска потера, која сепак во еден момент изгледала прилично комично. Додека ...
сите 4 | | | веќе видена

Брајан Керн се враќал од продолжен виденд кога пик ап возило, кое возело во спротивен правец на автопат , директно удрило во комбе во кое биле татко и неговите ...
| | веќе видена

Мирен протест се одржа пред Собранието на Република Македонија за прерано починатиот Никола Саздовски- Саздо. Протестот беше организиран преку иницијатива на ...
сите 196 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев за Самитот ЕУ- Западен Балкан 2018 изјави дека Република Македонија има посебно место на Самитот во Лондон како земја лидер во регионот од ...
сите 32 | | | веќе видена

Македонскиот премиер Зоран Заев кој е на Самит ЕУ-Западен Балкан во Лондон, на својот профил на Фејсбук напиша дека британската медиумска јавност го препознала ...
сите 33 | | | веќе видена

Иако во сите јавни настапи премиерот и властите создадоа слика како поканата за влез во НАТО да е чиста безусловна и сигурна, денеска всушност го признаваат ...
сите 31 | | | веќе видена

Професорката Билјана Ванковска револтирана од реакцијата на власта по смртта на младото момче Никола Саздовски кој беше претепан од неколкумина млади Албанци, ...
сите 321 | | | веќе видена

Тоа е трета оставка во британската влада за помалку од 24 часа. Премиерката Тереза Меј за новинарите изјави дека постојат несогласувања во нејзината влада ...
сите 133 | | | веќе видена

next