Тоа е трета оставка во британската влада за помалку од 24 часа. Премиерката Тереза Меј за новинарите изјави дека постојат несогласувања во нејзината влада ...
сите 133 | | | веќе видена

Денес сме сведоци дека уште еден млад живот е изгубен. 21 годишниот Никола Саздовски им подлегна на повредите откако пред 10 дена на автобуска постојка беше ...
сите 69 | | | веќе видена

Договорт со Грција е неприфатлив за нас по неколку основи, како и за најголемиот дел на Македонците во Република Македонија. Според нашите истражувања некаде ...
сите 62 | | | веќе видена

Почина 21- годишното момче Никола Саздовски кое минатата недела беше крвнички претепано на автобуската постојка на булевар „Александар Македонски“ во ...
сите 207 | | | веќе видена

Спасувачки екипи, по двајца за едно дете, заедно со нив во пештерата во Тајланд. После 16 дена, досега се евакуирани четири деца. Внатре остануваат уштеосум ...
сите 316 | | | веќе видена

оради потребата за рушење на самодовербата на народот и државата се и политичките прогони, рече на денешниот мирен марш во Струмица, претседателот на ...
сите 37 | | | веќе видена

Повеќе од 10.000 струмичани се одзваа на повикот на ВМРО-ДПМНЕ и излегоа на протестен марш во нивниот град. Маршот низ струмичките улици го предводеше ...
сите 91 | | | веќе видена

next