Преговорите меѓу лидерите на политичките партии околу прашањето за референдумот и формирањето на Државната изборна комисија (ДИК) продолжуваат во недела ...
сите 402 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија (ФДМ), заедница на иселеници од Република Македонија, го изразува своето незадоволство од предлог промените на Изборниот ...
сите 136 | | | веќе видена

Вечерва разговаравме со лидерите на политичките партии и ги информиравме за можната формулација на референдумското прашање кое би се движело во следната насока ...
сите 378 | | | веќе видена

ССНМ бара итно Владата да ја испита ситуацијата во која тројца фото-репортери биле оневозможени да работат и при тоа биле изложени на ароганција и непримерно ...
сите 76 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го повикал премиерот Зоран Заев во најскоро време, во текот на утрешниот ден, не подоцна од понеделник да ...
сите 559 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по нешто повеќе од еден час присуство, ја напушти лидерската средба која се одржува во Клубот на пратениците. Во ...
сите 17 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека начинот на кој СДСМ сака да ги донесе измените во Изборниот законик се обид за создавање на простор за манипулирање и изигрување на ...
сите 213 | | | веќе видена

Откако Зоран Заев изјави дека дел од навивачката група Комити добивала пари од руски бизнисмен за да протестира против Договорот со Грција, Organized Crime ...
сите 76 | | | веќе видена

next