Одговарајќи на прашање во врска со претстојните претседателски избори, Зоран Заев најави дека е можно да бидат распишани и предвремени парламентарни избори, но ...
сите 151 | | | веќе видена

Седумнаесетмина обвинети за собраниските насилства од 27 април утре ќе ја слушнат пресудата. Меѓу обвинетите во предметот останаа екс шефот на БЈБ Митко Чавков ...
сите 149 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска издаде Наредба за спроведување на истражна ...
сите 40 | | | веќе видена

Ќерката на поп пејачот Мајкл Џексон , Парис и нејзиното момче Габриел Глен се фатени во жестока и агресивна расправија во Њу Орлеанс. Според британските ...
сите 29 | | | веќе видена

Посочувањата од ВМРО-ДПМНЕ за селективна правда за непостоење на право и правда во Република Македонија, како и за притисокот врз медиумите сега се дел и од ...
сите 17 | | | веќе видена

Храбра и одлучна 30 годишна ХИВ позитивна жена од Скопје решила да остане трудна и да роди свое дете. Таа пред 4 месеци го донела своето дете на свет кое е ХИВ ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на телевизија Канал 5 откри дека според последните испитувања на јавното мислење, рејтингот на власта е паднат за ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред половина час е приведен поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков и однесен е во Истражниот затвор во Шутка. Чавков е обвинет за настаните за ...
сите 186 | | | веќе видена

Опозицискиот лидер и самопрогласен претседател на Венецуела, Хуан Гваидо, го повика целиот народ на големи протести утре во 15 часот по локално време (20 часот ...
сите 119 | | | веќе видена

next