За Македонија е многу важно да избереме кандидат кој ќе биде достоен да ја извршува функцијата претседател, бидејќи престојат многу важни процеси за државата, ...
сите 103 | | | веќе видена

Претседателот на грчката опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис во неговиот говор во Парламентот за време на расправата за ратификација на ...
сите 38 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета, на денешната средба во Тирана со Командантот на воздухопловните сили на НАТО, генерал Тод Волтерс оценил дека зачленувањето ...
сите 6 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин во телефонскиот разговор со претседателот на Венецуела , Николас Мадуро , му ја пренел поддршката . Путин му рекол на Мадуро ...
сите 382 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев од денеска до 25 јануари ќе учествува на годинашниот Светски економски форум во Давос, Швајцарија, заедно со заменик претседателот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Талат Џафери од крајот на месецов, по завршување на подготовките, ќе почне да претседава со пленарните седници на албански јазик Ова го најави одговарајќи на ...
сите 21 | | | веќе видена

Веројатно ќе бидеа првиот кој ќе добие двојазичен пасош, согласно Законот за употреба на јазиците и кој ќе се води на новото име на државата, Република Северна ...
сите 11 | | | веќе видена

next