Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денес од собраниската говорница побара од Собранието, Предлог законот за амнестија на лицата ...
сите 15 | | | веќе видена

Врвот на ВМРО-ДПМНЕ нема допир со реалноста, прогресивниот данок ја намалува сиромаштијата и го намалува јазот меѓу граѓаните. Конфузното антизападнато ...
сите 42 | | | веќе видена

Владата предводена од Заев со својата безидејна економска политика ја турка државата во дополнителна даночна евазија од која на крајот најголема загуба ќе ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжуваме со честитките кон власта за успешниот придонес кон европеизацијата на општинските администрации преку вработувања на семејствата и блиските на ...
сите 17 | | | веќе видена

Владата скрои мерка за борба против загадувањето. Ќе се ставаат налепници на возилата, кои ќе одредуваат кои автомобили се загадувачи .Во зависност од ...
сите 122 | | | веќе видена

Првиот нацрт-амандман за промена на Уставот денеска помина на собраниската Комисија за уставни прашања со десет гласови „за” и пет против. Со овој ...
сите 126 | | | веќе видена

Измените во Законот за заштита на децата предвидуваат укинување на додатокот за трето дете воведено во 2009 година од владата на ВМРО-ДПМНЕ. Предлог законот ...
сите 32 | | | веќе видена

Има катастрофална лоша економска слика, има криминал кој цвета, се краде на ангро, владата прави криминални иновации, тендери кои завршуваат во приватни џебови ...
сите 48 | | | веќе видена

Голем број граѓани се собраа вечерва пред Кривичниот суд на протестот за поддршка на експремиерот Никола Груевски. Со пароли „Стоп за политичкиот прогон“ и ...
сите 16 | | | веќе видена

Неколку земји, светски агенции и организации и приватни донатори ветија една милијарда долари за да им помогнат на жените и децата ширум светот, на кои има ...
сите 11 | | | веќе видена

Во дебатата на Алфа, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кажа дека бришењето на одлуките на АСНОМ е задоволување на барањето на Грција која го испорача ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата грчка опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, говорот пред неговата пратеничка група на денешниот состанок, го ...
сите 108 | | | веќе видена

next