Додека Кочо Анѓушев се закануваше со тужби за клевети кон мене деновиве, и во Собранието Заев одеше против волјата на граѓаните, истиот тој Заев лично на 9 ...
сите 210 | | | веќе видена

Обезбедувањето на дво-третинското мнозинство од гласовите во Собранието е можност да се интервенира и кај зајакнувањето на правата на Албанците во Македонија. ...
сите 93 | | | веќе видена

Едно лице го загуби животот, а пет се повредени од кои четири потешко во сообраќајна несреќа која се случила синоќа околу 01,25 часот на магистралниот пат ...
сите 19 | | | веќе видена

Се урива објектот на „Скопски Саем”, во текот на целиот ден градежна механизација и работници интензивно работеа на уривање на објектот. Економски Лидер ...
сите 19 | | | веќе видена

Од владејачкото мнозинство ја повикаа опозицијата да гласа во законодавниот дом, а премиерот Заев вели дека очекува до утре да се обезбеди 2/3 мнозинство со ...
сите 83 | | | веќе видена

По ослободувањето на американскиот пастор Ендрју Брансон од турски затвор, САД од Турција побара и ослободување на поранешен научник на НАСА. Американскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

next