Сообраќајна несреќа, во која беше вклучена и придружбата од протоколот на косовскиот претседател Хашим Тачи, се случи попладнево на магистралниот пат ...
сите 47 | | | веќе видена

Вооружен маж, движејќи се по фреквентна улица во Торонто, пукал во гостите во ресторан, при што убил една жена и ранил 13 лица. Напаѓачот исто така е мртов. Во ...
сите 24 | | | веќе видена

Без решение за спорот за името нема конкретна перспектива за ЕУ и за НАТО. Сега е направен исчекор на тој пат. Ова е голем успех, историски пробив и би било ...
сите 54 | | | веќе видена

Поради стресот што го доживеа околу разводот со Мустафа Сандал, Емина Јаховиќ загуби десет килограми за еден месец, тврдат блиските пријатели на пејачката. Тоа ...
сите 3 | | | веќе видена

Во првиот дел од денот разговаравме за ДИК, за техничката влада и за Законот за финансирање на политичките партии. Во вториот дел ги отворивме двете прашања за ...
сите 404 | | | веќе видена

Дали фирми каде сопственички удел има вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, ќе добијат нова транша помош од државата? Според документите до кои ...
сите 206 | | | веќе видена

next