Седумдесет и петтата седница на Собранието на Република Македонија нема да се одржи денес. Како што информираат од Собранието, седницата ќе продолжи на 11 ...
сите 266 | | | веќе видена

Некогашниот прв соработник на Никола Груевски, Гордана Јанкулоска, очигледно револтирана од последниот FB пост на екс Премиерот на Македонија, неочекувано му ...
сите 15 | | | веќе видена

Пропаднаа разговорите меѓу Беса и премиерот Зоран Заев за поддршка на уставните измени, потврдија за „Плусинфо“ учесници во разговорите. Од Беса велат дека ...
сите 193 | | | веќе видена

Познатиот македонски актер Рубенс Муратовски разочаран од последните случувања околу промена на Уставот и името на државата на својот Твитер имаше трогателна ...
сите 2 | | | веќе видена

Течат последните часови до промената на Уставот заради Преспанскиот договор и промената на името, идентитетот, историјата…, се огласи на Фејсбук од Будимпешта ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во работна посета на Радовиш каде се сретна со жителите на ова населено место. -Денес бев во ...
сите 2 | | | веќе видена

Александар Пандов денеска ги повика граѓаните утре да се соберат во што поголем број и „повторно гласно да крикнеме и го повториме нашето не согласување со ...
сите 10 | | | веќе видена

По годината на храбро лидерство следат тешки стратешки одлуки кои Договорот од Преспа ги бара од демократски избраните лидери за да го одредат најдобриот курс ...
сите 17 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на членовите на Синодот на Македонската православна Црква и на сите православни верници им го честита христијанскиот ...
сите 68 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот празник раѓањето Христово – Божик упати честитка до поглаварот на Македонската ...
сите 62 | | | веќе видена

Православните христијански верници во Македонија денеска го слават Бадник, ден пред големиот празник Рождество Христово – Божик. Првите весници на празникот се ...
сите 20 | | | веќе видена

Француската полиција и демонстрантите од „Жолтите елеци“ повторно се судриле на улиците на Париз, пренесува агенцијата Франс прес. Протестот започнал мирно, но ...
сите 177 | | | веќе видена

next