Службеник од канцеларијата на локалниот муфтија во градот Терџан во источна Турција денеска пукал во свои колеги и во таа прилика убил двајца, а повредил ...
сите 5 | | | веќе видена

Владата молчи, министерството за информатичко општество и администрација продолжуваат со скандалите. Се спроведуваат 6.000 вработувања на партиски војници на ...
сите 77 | | | веќе видена

Силно невреме го погоди Охрид нешто по 14:30 часот. Предизвика потешкотии во сообраќајот, но и сериозни проблеми за граѓаните кои живеат во пониските делови на ...
сите 35 | | | веќе видена

Jелена Карлеуша денес наполни 40 години, а најголемо внимание привлече честитката од сопругот Душко Тошиќ. Иако таа секогаш се труди на најмилите на емотивен и ...
сите 16 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Никола Димитров во интервју за 24ТВ вели “Да не правиме дневна политика со историски пашања.“ Демек одговара за Илинденското востание дали ...
сите 14 | | | веќе видена

Градот Скопје има еден главен најголем проблем. Тоа се вика неспособниот Петре Шилегов. Кога Петре Шилегов како најбогат градоначалник во регионот не би бил ...
сите 40 | | | веќе видена

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) истакнува дека Македонците во светот и во татковината веќе се обединети во општ и безусловен бојкот и масовна неизлезеност ...
сите 19 | | | веќе видена

next