Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ( 4 март 2018-та година) оствари средба со помошникот државен секретар за Европа и Евроазија, Филип ...
сите 13 | | | веќе видена

Европската Унија ја продолжува постапката за укинување на зимското и летното сметање на времето. Одборот на Европскиот Парламент со 23 гласа за и 11 против ...
сите 35 | | | веќе видена

Рикер како политички советник на командантот на Европската команда на Воените сили на Соединетите Американски Држави, учествуваше на регионалната конференција ...
сите 13 | | | веќе видена

Британскиот медиумски сервис Би-би-си изврши промени во репортажата за македонското малцинство во Грција, по незадоволството на грчката страна, пренесува ...
сите 4 | | | веќе видена

На славниот актер му е дијагностицирана Паркинсонова болест на 29-годишна возраст, а тој признал дека морал да се подложи и на операција на мозокот за да го ...
сите 7 | | | веќе видена

Стево Пендаровски е лузep, губитник. Постојат луѓе кои повторувале, но потоа станале подобри – вели членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, ...
сите 5 | | | веќе видена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров попладнево преку порака на Фејсбук му го честиташе изборот на Стево Пендаровски, кого го изгласаа делегатите ...
сите 144 | | | веќе видена

Српската полиција во Белград уапси 54-годишен државјанин на Македонија, во чиј автомобил биле пронајдени над четири килограми хероин. Тој бил приведен заедно ...
сите 2 | | | веќе видена

Стево Пендаровски е докажан губитник кој повторно ќе биде поразен. Пендаровски знае дека не поминува кај граѓаните и дека е само жртвено јагне на Зоран Заев и ...
сите 290 | | | веќе видена

Денешната Задушница секогаш е во сабота и е една недела пред Прочка, која секогаш се паѓа во недела. Овој ден во некои краишта на Македонија е познат под името ...
сите 15 | | | веќе видена

Сепак и во овие црнила и тешко секојдневие има светли моменти, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил. -Честитки до младите ...
сите 7 | | | веќе видена

next