Талат Џафери од крајот на месецов, по завршување на подготовките, ќе почне да претседава со пленарните седници на албански јазик Ова го најави одговарајќи на ...
сите 21 | | | веќе видена

Веројатно ќе бидеа првиот кој ќе добие двојазичен пасош, согласно Законот за употреба на јазиците и кој ќе се води на новото име на државата, Република Северна ...
сите 11 | | | веќе видена

Не ја исклучувам можноста да се кандидирам за претседател на државата, порача вечерва во 24 Отворено, министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Тој ...
сите 35 | | | веќе видена

Без прогон на криминалот, нема правна држава. Без процесуирање на кривичните пријави нема верба во правосудниот систем. Јавноста е сведок на бројни кривични ...
сите 35 | | | веќе видена

Фејсбук и Твитер можат да предвидат што еден човек мисли, чувствува, каде оди и што прави, дури и ако тој нема профил на социјалните мрежи, посочува заедничко ...
сите 3 | | | веќе видена

Продукцијата „ИНСАЈДЕР“ од Србија подготвува тужба за 1ТВ поради, како што наведуваат, неовластено користење на логото на емисијата. – Поради поврзувањето со ...
сите 17 | | | веќе видена

Очигледно на Заев многу нагло му дојде чист воздух на Алпите во Гармиш-Партенкирхен. Ако поседеше уште малце на чист воздух, можеби ќе ветеше и 2.000 километри ...
сите 5 | | | веќе видена

Предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе потпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над Италија и во следните ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео обраќање укажа дека во државава состојбата со загадениот воздух е алармантна, се губат животи, ...
сите 96 | | | веќе видена

next