Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на членовите на Синодот на Македонската православна Црква и на сите православни верници им го честита христијанскиот ...
сите 68 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот празник раѓањето Христово – Божик упати честитка до поглаварот на Македонската ...
сите 62 | | | веќе видена

Православните христијански верници во Македонија денеска го слават Бадник, ден пред големиот празник Рождество Христово – Божик. Првите весници на празникот се ...
сите 20 | | | веќе видена

Француската полиција и демонстрантите од „Жолтите елеци“ повторно се судриле на улиците на Париз, пренесува агенцијата Франс прес. Протестот започнал мирно, но ...
сите 177 | | | веќе видена

Засега непознати хакери украле милиони податоци од германски политичари и познати личности ,пренесува германскиот весник „Билд“ . Според весникот ова можеби е ...
сите 33 | | | веќе видена

Сега најјако ќе биде Крсто Мукоски и другите „вратари“, откако ги ослободија и ги наполнија со тендери, да не ги гласаат криминалните уставни имени, смета ...
сите 3 | | | веќе видена

Принципот за избор е тајно гласање, а за избран кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Претседател на Република Македонија се смета кандидатот кој добил најмногу гласови од ...
сите 21 | | | веќе видена

Посакувам да имаме консензуален кандидат за претседател, кој ќе биде татко на нацијата и зад кој ќе застанеме сите, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на ...
сите 21 | | | веќе видена

Ѓузепе Матарацо (45) е убиен во јули минатата година во италијанското гратче Фрасо Тересино , на 35 километри од Неапол. Пред да биде убиен излегол од затвор , ...
сите 7 | | | веќе видена

Во низата бизарни работи кои секојдневно се појавуваат на пазарот е и перницата во облик на задник која стана вистинска сензација. Корисниците имаат само ...
сите 11 | | | веќе видена

Ненси Пелоси , која важи за жесток противник на американскиот претседател Доналд Трамп е избрана за претседател на Претставничкиот дом на Конгресот. Откако ...
сите 205 | | | веќе видена

Професорката по уставно право, Тања Каракамишева, покренува тужба против власта за повреда на правото на самоопределување поради Договорот од Преспа. Таа ги ...
сите 7 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, не го пријавила сиот имот како и дека нејзиниот невенчан сопруг повеќе пати ...
сите 7 | | | веќе видена

next