Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, ќе се сретне со шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров на маргините на ...
сите 109 | | | веќе видена

Криминогената власт на СДСМ должи одговори за најцрната партизација на администрација. Од центарот на оваа партизација должат одговори зошто во ...
сите 15 | | | веќе видена

На почетокот на министерскиот состанок во Брисел, каде учествува и македонска делегација предводена од министерот за надворешни Димитров, генералниот секретар ...
сите 127 | | | веќе видена

Лидерите на три опозициски партии во унгарскиот Парламент во заедничко писмо ја оценуваат како „срамна” одлуката на владата на Виктор Орбан да му додели азил ...
сите 117 | | | веќе видена

Дали Зоран Заев ги има нелегалните прислушувани разговори од јавните обвинители? Кој се ги има нелегалните прислушувани разговори од обвинителите?, ова денеска ...
сите 66 | | | веќе видена

Тринаесет лица се осомничени за вклученост во престрелката пред казино во Тетово во петокот вечерта. За двајца осомничени, кои при инцидентот користеле ...
сите 204 | | | веќе видена

next