Посакувам да имаме консензуален кандидат за претседател, кој ќе биде татко на нацијата и зад кој ќе застанеме сите, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на ...
сите 21 | | | веќе видена

Ѓузепе Матарацо (45) е убиен во јули минатата година во италијанското гратче Фрасо Тересино , на 35 километри од Неапол. Пред да биде убиен излегол од затвор , ...
сите 7 | | | веќе видена

Во низата бизарни работи кои секојдневно се појавуваат на пазарот е и перницата во облик на задник која стана вистинска сензација. Корисниците имаат само ...
сите 11 | | | веќе видена

Ненси Пелоси , која важи за жесток противник на американскиот претседател Доналд Трамп е избрана за претседател на Претставничкиот дом на Конгресот. Откако ...
сите 205 | | | веќе видена

Професорката по уставно право, Тања Каракамишева, покренува тужба против власта за повреда на правото на самоопределување поради Договорот од Преспа. Таа ги ...
сите 7 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, не го пријавила сиот имот како и дека нејзиниот невенчан сопруг повеќе пати ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за здравство прогласи епидемија на морбили или мали сипаници на територија на градот Скопје поради 12 нови случаи. Министерот Венко Филипче ...
сите 211 | | | веќе видена

На зелените пазари од денеска не смее да се продава ништо што нема прехранбена намена. Значи, облека, обувки, текстил и сите непрехранбени производи. Исто ...
сите 34 | | | веќе видена

Шампионот во бодибилдинг и поранешен дел од обезбедувањето на побегнатиот екс премиер Никола Груевски, Тоше Зафиров , Новата година на социјалните мрежи, ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Илјадници се собраа на спектаклот во Сиднеј , каде традиционално од мостот во пристаништето беше испукан прекрасен огномет. Австралија ја дочека Новата година ...
сите 41 | | | веќе видена

next