Европската фудбалска унија (УЕФА) изрази загриженост поради непочитувањето на човековите права во Турција, која е кандидат за домаќин на Европското првенство ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот договор. ...
сите 84 | | | веќе видена

Го извадив пиштолот и кажав стој полиција, сведочеше телохранителот на Оливер Спасовски за 27 априлОбјавено пред 6 часа – 21 септември, 2018Од Васко Маглешов ...
сите 292 | | | веќе видена

Службеник на Светска банка кој е во посета на мисијата во Македонија бил нападнат од кучиња додека трчал на кејот на Вардар во Скопје, при што паднал и ја ...
сите 31 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска во Бања Лука дека е лажна тезата дека балканските земји треба да бираат меѓу развивање на ...
сите 70 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, на социјалните мрежи пишува дека во предвечерието на христијанскиот празник Мала Богородица бил во посета на ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев во Вашингтон оствари средба со Потпретседателот на Соединетите Американски Држави Мајк Пенс. ...
сите 105 | | | веќе видена

Француските власти шести дена трагаат по брачна двојка од Македонија, осомничена за киднапирање на сопственото бебе. Докторите во угледната болница Мерси во ...
сите 12 | | | веќе видена

На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата која ...
сите 230 | | | веќе видена

Станарите од „Скопјанка“ кои вечерва беа евакуирани поради лош мирис во зградата, вечерва ќе може да се вратат во своите домови. Шилегов со снимка ги убедуваше ...
сите 163 | | | веќе видена

next