– Координативното тело против референдумот при Светскиот Македонски Конгрес (СМК) на Денот на независноста – 8 септември 2018 година, сабота, во 19.00-22.00 ...
сите 28 | | | веќе видена

На 4 септември 1998 година се роди компанијата Гугл чие име секогаш се поврзува со експлозивниот раст на популарноста на Интернетот и начинот на кој глобалната ...
сите 7 | | | веќе видена

Цензусот и масовноста ќе бидат димната завеса зад која грубо ќе се манипулира со резултатите, смета претседателката на „Глас за Македонија“ и екс пратеничка ...
сите 24 | | | веќе видена

Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на социјалните мреже реагираше на демантот кој попладнево го испрати Апелацискиот суд до медиумите. ...
сите 189 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје во целост ги демантира наводите изнесени на прес-конференцијата од Никола Груевски во врска со предметот „Тенк“, оценувајќи ги како ...
сите 147 | | | веќе видена

Сер Пол Макартни , фронтменот на легендарните Битлси, раскажа што му се случило еден момент кога бил под дејство на наркотици. Пејачот раскажа дека многу ...
сите 9 | | | веќе видена

Во своето гостување во телевизија Телма, во дебатната емисија Топ Тема, Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев му порача на Генералниот секретар на ...
сите 9 | | | веќе видена

Референдумот на 30-ти ќе биде неуспешен! Тоа го знаат и Албанците, каде над 90% го подржуваат и прифаќаат, што е и нормално, напиша вечерва политичкиот ...
сите 2 | | | веќе видена

next