Едно лице го загуби животот, а пет се повредени од кои четири потешко во сообраќајна несреќа која се случила синоќа околу 01,25 часот на магистралниот пат ...
сите 19 | | | веќе видена

Се урива објектот на „Скопски Саем”, во текот на целиот ден градежна механизација и работници интензивно работеа на уривање на објектот. Економски Лидер ...
сите 19 | | | веќе видена

Од владејачкото мнозинство ја повикаа опозицијата да гласа во законодавниот дом, а премиерот Заев вели дека очекува до утре да се обезбеди 2/3 мнозинство со ...
сите 83 | | | веќе видена

По ослободувањето на американскиот пастор Ендрју Брансон од турски затвор, САД од Турција побара и ослободување на поранешен научник на НАСА. Американскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

На писмото од Мичел, на Фејсбук одговори и Билјана Ванковска… Професорката Билјана Ванковска му се обрати на американскиот помошник државен секретар, Вес Мичел ...
сите 7 | | | веќе видена

Политички потрес во Грција.. Шефот на дипломатија Никос Коѕијас си поднесе оставка, ден по драматичната владина седница на која дошло до жестока кавга меѓу ...
сите 145 | | | веќе видена

Интегрално ви го пренесуваме писмото од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упатено до помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија Вес ...
сите 28 | | | веќе видена

Стевчо Јакимовски, претседателот на ГРОМ во емисијата Отворено вели дека владата на СДСМ и Зоран Заев е целосно фијаско за граѓаните на Република Македонија. ...
сите 3 | | | веќе видена

next