Дијалогот продолжува, на вчерашната средба се разговараше на две теми – претседателските избори и реформските закони. Од утре со работни групи ќе разговараме ...
сите 28 | | | веќе видена

На средбата зборувавме за обезбедување на фер и демократски претседателски избори и за реформските закони од агендата за добивање на преговори за пристапување ...
сите 28 | | | веќе видена

Тројца кандидати ги собраа потребните 10 илјади потписи за претседател на државата.Ноќеска на полноќ истече рокот за собирање потписи за претседателската ...
сите 108 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема заевизам, туку завидлизам стана хит на социјалните мрежи. Аналитичарот Арсим Зеколи на твитер профилот напиша: Седи ...
сите 5 | | | веќе видена

Интересен и жесток разговор имаа новинарот Васко Попетресвки и претседателската кандидатка Гордана Силјановска во синоќешното интервју на „Алсат“ телевизија за ...
сите 173 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со членовите и симпатизерите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар. Мицкоски од ...
сите 174 | | | веќе видена

Осми март е денот кога се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите. Идејата за посебен ден посветен на жените ...
сите 49 | | | веќе видена

next