Скопското Јавно обвинителство почнало предистражна постапка за претседателот Иванов околу непотпишувањето на Законот за јазиците и Договорот од Преспа, за што ...
сите 21 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вo гостување во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце, ексклузивно откри нов вид на политичко обединување ...
сите 8 | | | веќе видена

Ќе инсистираме да се амнестираат сите монтирани политички процеси во последните 10 години. Да има амнестија за настаните во Куманово и се друго што мислиме ...
сите 11 | | | веќе видена

Ако власта не го прифати Законот за амнестија, односно не сака да го види или дополни, значи дека нивната мисија не била националното помирување, туку само ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние. Како што информираат од партијата, на ...
сите 206 | | | веќе видена

Германската канцеларка денеска изјави дека има впечаток оти е време за вртење на нова страница и најави дека нема да се кандидира за канцеларка ниту за шефица ...
сите 55 | | | веќе видена

Заев попладнево по средбата во Парламентот со осумтемина пратеници од оваа група, на која присуствуваа и министрите за надворешни работи и за правда, Никола ...
сите 362 | | | веќе видена

next