– Ја користам оваа прилика да се обратам лично и персонално на граѓаните на Република Македонија, а истото тоа е поврзано со неколку последни несреќни изјави ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со помошник американскиот државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Скулптура на монета од едно евро денес е поставена во центарот на Скопје. Целта на оваа граѓанската акција „Зачекори напред, изборот е твој“ како што велат ...
сите 10 | | | веќе видена

По повод антимакедонскиот, противуставен, противправен и репресивен договор склучен помеѓу властите на Алексис Ципрас и Зоран Заев, на 17 Јуни 2018 (“Грчкиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Во гостувањето на 24 Анализа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски говореше околу повиците на СДСМ да го каже ставот околу референдумот и за наводниот ...
сите 68 | | | веќе видена

По повод 105 години од Охридското востание делегации на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид и МК Велгошти положија свежо цвеќе пред спомен-обележјето на стреланите востаници ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со партнерите од коалицијата „За подобра Македонија“. Како што соопштија од партијата, на средбата ...
сите 254 | | | веќе видена

Неодговорно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да има став дека нема став. Тоа е голем минус во пресрет на нашата историска шанса и историска одговорност, изјави ...
сите 90 | | | веќе видена

next