Владата на Република Македонија донесе итна мерка за продолжување на траењето на зимскиот распуст по континуирано зголемените концентрации на загадувачки ...
сите 120 | | | веќе видена

– Американскиот астрофизичар Патрик Хартиган изјави дека тоа ќе биде интересно бидејќи ќе се случи и Супер Месечина и целосно затемнување на месечината ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Охрид каде присуствуваше на осветувањето на водите на Охридското Езеро во негово лично има и во име на ...
сите 174 | | | веќе видена

По повод големиот христијански празник Богијавление во Охрид 2С Студио со помош на своите соработници 3-та година по ред директен врши видео пренос од Водици ...
сите 6 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Јове Кекеновски до Уставниот суд достави иницијатива со која ја оспорува уставноста на Законот за употреба на јазиците. Наведува дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Јавното обвнителство донесе одлука да ја истражува филмската кражба на вредни предмети од сефовите на Шпаркасе банка и Централна кооперативна банка. По, година ...
сите 3 | | | веќе видена

Британскиот Парламент одобри нацрт закон со кој се криминализира фотографирање жени под здолништето, акција што ќе се казнува со две години затвор. За да стапи ...
сите 8 | | | веќе видена

Потребни се предвремени парламентарни избори. Народот да одлучи дали е за понижена Северна Македонија или за напредна и успешна Република Македонија, напиша ...
сите 124 | | | веќе видена

next